Skip to main content
migren-nedir

Migren Nedir? Migren Nasıl Oluşur?

Migren Nedir?

Migren,  günümüzde yaygın bir şekilde bulunan hastalıklardan bir tanesidir. Beyinsel bir hastalık olarak da tanımlanan migren, daha çok bedensen yorgunluktan kaynaklanan bmigren-nasil-olusurir hastalıktır. Migren, baş ağrısı olarak da bilinmektedir.

Migren belirtileri olarak sadece baş ağrısında değil bedensel rahatsızlıklar da ön plandadır. Ama genellikle baş ağrısı ön plana çıkmaktadır. Tüm migren belirtileri geçicidir asla ve asla kalıcı değildir.

Migren nasıl oluşur?

Migren ağrısı beden tarafından oluşturulmuş yardım çağrısıdır. Eğer hastanın bozucu alanları araştırılırsa migren ağrısının nasıl olduğu anlaşılabilmektedir. Migren yapısal bir hastalık değildir. Sinir sistemi fonksiyonların da oluşan geçiçi bir problemdir.

migren

Bozucu alan oluşumu

Olumsuz vücuda alınan darbeler hücrenin elektriksel değerini azaltmaktadır. Bu ise hastalanmanın başlangıcıdır. Bu bölgeden oluşan ağrılar tüm vücuda yayılır. Eğer sert uyarılar olursa vücut kendini toplayamaz ve ritmik boşalımlar üretir. Bu boşalımlar ise ömür boyu otonom sinir sistemini etkilemektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *